חוברת הקורסים לציבור הרחב לשנת תשפ"א כעת זמינה באתר!

תוכנית הלימודים

בית ירושלמי לחינוך תרבות ורוח ובו קורסים וסדנאות בתחומי מדעי הרוח, היהדות, האמנויות ומדעי החברה למורים ולציבור הרחב.

כרם, פינה ירוקה בלבה הסואן של ירושלים, היא פנינה של תרבות ויופי. הלימודים בכרם משלבים בין ערכי התרבות היהודית לערכי התרבות הכללית. הלמידה בקבוצות קטנות, מאפשרת דיון פורה, החלפת דעות ושתוף של חברי הקבוצה, לצד הרצאות רבות משתתפים.

החמימות האנושית וההיכרויות הנרקמות בין כותלי הבית מקנות לבאים בשעריו חווית לימוד ומפגש חברתי ורגשי. הבית הירושלמי לתרבות ורוח מציע לציבור המורים בכל שלבי הקריירה ולציבור הרחב המעוניין ללמוד, לחוות ולהרחיב את אופקיו מגוון קורסים וסדרות מרתקים.

הלימודים מוכרים לגמול השתלמות ומוכרים כ'לימודי חובה' בקרנות ההשתלמות

לפירוט הקורסים

המלצות של משתלמים

"אין מקום כזה. מי שלא מגיע לא מבין איזו חוויה הוא מפסיד"

(דוביה דהן, מנחת הורים)


"במכון כרם זכיתי להתמלא ברוח חדשה ורעננה שליוותה אותי אחר כך בעבודה. חדוות הלימוד והתעוררות הצימאון לדעת מזכירים לי את מכון כרם שהפך להיות לבית שתמיד אפשר לחזור אליו…"

(איתמר אשי, רכז כיתות תקשורת בתיכון לאמנויות בירושלים).


"קבלת פנים במאור פנים ואווירה משפחתית. מרצים ומנחים מעוררי השראה, ולומדים עשירים בידע – שהם עדיין צמאי ידע. שילוב מנצח!"

(ד"ר טלי רובוביץ – מן, ראש החוג לאנגלית , המכללה האקדמית חמדת הדרום)


"לפני חמש שנים פרשתי לגמלאות והתפניתי גם לנושאים אחרים שתמיד אהבתי אבל לא היה לי זמן לעסוק בהם. כך גיליתי את מכון כרם ומצאתי פנינה בתוככי ירושלים. מקום צנוע, ברמה אקדמית גבוהה עם מורות ומורים מעולים. כל אחד עם ניסיון חייו האישי והמקצועי תורם לדיון הכללי. זה המקום שעליו אני ממליצה"

(דבורה אבליוביץ, פרופסור לגנטיקה רפואית בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה והמרכז הרפואי הדסה)


סדרי הרשמה ונהלים

בטלפון 02-6240450, בפקס 02-6243247, בדואר אלקטרוני kerem@kiah.org.il

אופן התשלום: שכר הלימוד ייגבה בתחילת חודש נובמבר 2020 (עבור קורסים שנתיים וקורסים בסמסטר א'), ובמרץ 2021 (עבור קורסים שייפתחו בסמסטר ב').

ניתן לשלם בכרטיס אשראי, בהמחאה או במזומן. ניתן לשלם ב-4 תשלומים לקורס סמסטריאלי וב-8 תשלומים לקורס שנתי.

הנחות: 10% הנחה לרישום מוקדם עד ה-30 בספטמבר 2020, 10% הנחה ייתנו על הקורס השני  ו20% הנחה על הקורס השלישי ועל כל קורס נוסף (הזול מביניהם).

גמול השתלמות למורים: בקשה לאישור גמול השתלמות יש להגיש בטופס "מסלול אישי" לפני פתיחת הקורס. ניתן לקבל טפסים אלו במשרדי כרם. הקורסים מוכרים לגמול השתלמות למורים ב"עוז לתמורה".

קרנות השתלמות: הקורסים של כרם מוכרים כ"קורסי חובה" למורים בשבתון: קוד המוסד 2041

אי הגעה לשיעור: לא יינתן החזר כספי בשל אי – הגעה לשיעורים.

ביטול השתתפות והחזר שכר לימוד: במקרה של ביטול השתתפות לפני פתיחת שנת הלימודים, שכר הלימוד יוחזר במלואו, לא כולל דמי הרישום. לאחר השיעור הראשון יוחזר שכר הלימוד בניכוי עלות יחסית של שיעור אחד. לאחר השיעור השני יוחזר שכר הלימוד בניכוי עלות יחסית של שני שיעורים. לאחר מכן לא יינתן החזר. במקרה שהקורס לא ייפתח עקב מספר ממשתפים נמוך, שכר הלימוד יוחזר במלואו.

נוהל תקופת הקורונה: אנו מודעים לאתגרי מגפת הקורונה ומזמינים אתכם לשריין מקומות בקורסים השונים. כל התכניות יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות. במידת האפשר, יתקיימו שיעורים פנים אל פנים בכרם, וכן כל הקורסים ערוכים להתקיים גם במתכונת של למידה מרחוק.