מערכת שעות תשפ"ה

יום ראשון

 כיתה 1כיתה 2כיתה 3אולםמחוץ לכרם
9:30-11:00  

סמסטר א'

ארון הספרים היהודי

סמסטר ב'

מלחמה ושלום בהגות היהודית המודרנית

דרור בונדי

 

בוקר התנסות כללית

"מעשה ההוראה"

+

סדנא דידקטית כללית

(קשת)

עטר פלג

בוקר התנסות בהיסטוריה

+

סדנא דידקטית בהיסטוריה

(התיכון המסורתי)

חנה אורבך

11:30-13:00 

סמסטר א'

הגישה הנרטיבית בכתה

מיכל שמחון

 

סמסטר ב

קריאות בספר מלכים

אמיתי ברוכי-אונא

          סמסטר א'

התפתחות מקצועית של מורים: סמינריון

פז כרמל

 

סמסטר ב'

נוצרים בארץ

חנה בנדקובסקי

 

 
הפסקת צהרים
14:00-15:30

  

 

קלאסיקה עכשיו: קריאה ביצירות מופת מספרות העולם

אורן פרי הר

יחסי הורים ובה"ס: סמינריון

גילת כץ

פסיכולוגיה של גיל הנעורים

אלחנן אדלר

 

 

 

 

16:00-17:30

מערכות יחסים בבה"ס: מנטורינג ומחקר פעולה

גילת כ"ץ  ודפנה שרב

סמסטר א'

הוראת המקרא

רחל וולפיש

 

סמסטר ב

ספרות חז"ל והוראתה

אריאל אביב

סמסטר א'

"מה יש פה להבין"

הוראה להבנה במדעי הרוח

חנה אורבך

סמסטר ב'

חינוך וניהול כתה

רחל וולפיש

  
17:45-19:15 

הנחיית עבודות גמר במדעי הרוח והחברה

טלי זילברשטיין

סדנת סטאז'

גילת כץ

  

 

יום רביעי

 

כיתה 1

כיתה 2

כיתה 3

אולם

התנסויות בבתי הספר

8:30-10:00

 

פני אדם: הדיוקן מאז ועד היום

(תולדות האמנות והוראתה)

חוה שוורץ

ניתן להצטרף אחד הסמסטרים:

אבדות ומציאות: קריאה בספרות העברית

בלהה בן -אליהו

 

סמסטר ב'

התנסות בהוראת 'תרבות יהודית ישראלית'

בה"ס בויאר

( אשכולות )

10:10-11:45

בוקר התנסות בהוראת אזרחות

בה"ס הניסויי

+

12:10-13:30

סדנה דידקטית

שלומית דמסקי כהן

10:30-13:00

(אשכולות)

סמסטר א'

סדנא דידקטית בתרבות יהודית ישראלית

סמדר פייל

 

סמסטר א'

הגדה של פסח: עיון היסטורי, ספרותי ואמנותי

דרור בונדי

 

סמסטר ב'

אמנות הדיוקן

נאוה ט. ברזני

ש"י עגנון וחברים: לקרוא סיפור בכתה

בלהה בן- אליהו

 

הפסקת צהריים

14:00-15:30

סמסטר א'

אתגרים והזדמנויות בהוראת אזרחות

שלומית דמסקי-כהן

 

סמסטר ב'

מרחב פוליטי חינוכי

חוה שוורץ

סמסטר א

שירה והוראתה

סמדר פייל

סמסטר ב'

(אשכולות)

פדגוגיה, מקום, זהות ותרבות.

שלומית דמסקי-כהן

ואושרה נמימי הלוי

סמסטר א'

הוראת פילוסופיה

 

 

סמסטר ב' 

חינוך הומניסטי

יפתח גולדמן

 

אמנות מעשית והוראתה

איילת אבקביץ

 

16:00-17:30

(סמסטר א אשכולות)

16:00-17:15

לכתוב ולהתכתב עם פרשות השבוע

אסנת אלדר

17:30-19:00

חכמי המזרח

הרב שוראקי

 

16:00-18:30

ספרות  והוראתה

תמר קריגר- ערמוני

למידה דיאלוגית ושיתופית

אורית פרנקו

 

17:45-19:15

  סטאז'- חנה אורבך

 
               

 

קורסים מתוקשבים א-סינכרוניים:

  1. חינוך ופוסט מודרניזם, אורית פרנקו,  2  ש"ש (שנתי)
  2. הכלה במרחב הכתתי, 1 ש"ש גילת כ"ץ (סמסטר ב')
  3. הגותו של השל, דרור בונדי, 1 ש"ש (סמסטר ב')

 

מפגשים מרוכזים:

הוראת מדעי החברה,  איטי דרייפוס, 1 ש"ש

מפגשים בין עולמות בירושלים: סיורים בעיר. חוה שוורץ, 1 ש"ש  (ימי חמישי אחה"צ, 5 מפגשים בסמסטר א')

תכניות חדשות בכרם:

עבודה עם נוער בסיכון, בשיתוף ברנקו וויס

הסטודנטים בתכנית יתנסו בעבודה עם נוער בהדרה באחד מבתי הספר האתגריים של ברנקו וויס, וכן ילמדו בכרם קורס ייחודי בנושא, בו יקבלו כלים ויעמיקו את הבנתם בנוגע לעבודה עם נוער בסיכון, צמצום פערים וצדק חברתי דרך עשייה חינוכית. (טרם נקבע מועד הקורס) המשתתפים בתכנית יזכו במלגת שכר לימוד לשנה.

תואר שני בשכטר, תעודת הוראה בכרם

החל משנת תשפ"ה יוכלו המעוניינים בכך ללמוד לתואר שני במכון שכטר (במסלולים יהדות, מקרא, היסטוריה או אמנות) ובמקביל ללמוד לתעודת הוראה בכרם בתחומים אלה, בשנתיים בלבד.  התכנית מתאימה במיוחד למי שאין לו תואר אקדמי קודם בתחומים אלה אבל מעוניין לעשות תעודת הוראה באחת מתחומי הדעת האלה.  

הנחיית עבודות גמר

סדנה דידקטית  המיועדת לסטודנטים מכל תחומי הדעת, בה ילמדו הסטודנטים כיצד להנחות תלמידים בכתיבת עבודות חקר. כל סטודנט שישתתף בסדנה ינחה תלמיד בכתיבת עבודת גמר בתחום אקדמי הקרוב אליו.

ולמי שאיכשהו פספס – תכנית אשכולות!!

כבר 5 שנים שבכרם פועלת תכנית ייחודית להכשרת מורים להוראת "תרבות יהודית ישראלית" בחינוך הממלכתי, בדגש על הנכחת מגוון הזהויות והנכסים התרבותיים בכתה ותשומת לב לזהות המסורתית ולמורשת יהדות ספרד. התכנית מזכה במלגת שכר לימוד. השנה, לראשונה, בוגרי התכנית המלמדים יהדות במערכת החינוך הממלכתי יוכלו להצטרף לתכנית ההמשך 'שריגים' המעניקה המשך ליווי ומלגה נוספת. לפרטים פנו לאסנת osnate@kiah.org.il.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.